izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a kadar uzanan Ege yalı çizgisi üzerinde görev alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. durgun ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok sıkıntı olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta bir kez geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde önem düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze derecesinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın en sağlıklı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu İngilizce Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi okunuşu arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret stratejik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin şöhretli hekimlerinin yetiştiği bir tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihsel geçmişi olan, UNESCO Dünya tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde iz saha Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, web sitesine git su ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve huy tatili yeğleme edenlerin benzer numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde arazi saha Selçuk, yalnızca Türkiye’nin değil dünyaca ü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında arazi alıyormuş.

Antik Çağın işaret politik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz gökyüzü müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans sutaş Kemerleri okunuşu Pollio kokusuz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde konum düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin işaret adamakıllı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik çok okunuşu en fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince derin yeniden yöresel aynı atmosfer olarak görülecek yerler arasında vaziyet alıyor.

İzmir’e işaret yakın tatil yerleri arasında sandalye kayran Urla, İzmirlilerin tatil özgü en fazla halk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak için de genişlik esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret hususi tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da ehil olduğu ılıman iklimi yardımıyla her sezon yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyen veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düzlük Foça, akıbet rütbe temiz, temiz denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en ehemmiyetli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e ölçüsünde uzanan nahiye içerisinde alan alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu özge turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi izmir araç kiralama altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. Kent Antik Çağda sadece yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar