izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a miktarda uzanan iye göl çizgisi üzerinde görev alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz ağız binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öbür tarihi okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık aynı geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da konut sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde vaziyet kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu İngilizce Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk şehir unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel okunuşu arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği bir kez tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 hafta tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde görev düz Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, akarsu okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, tabii nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik makro ilçelerinden biri olan Bergama, nişan okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve doğa tatili yeğleme edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde arsa saha Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın web sitesini incele 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında arazi alıyormuş.

Antik Çağın en ekonomik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal albeni müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem Ana Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa as Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri okunuşu Pollio deniz web sitesine bak kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde sandalye düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin işaret kandırıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret vâsi okunuşu en çok dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda meşhur Şirince Köyü bir daha yöresel aynı atmosfer olarak görülecek yerler arasında görev alıyor.

İzmir’e en andıran dinlenme yerleri arasında durum kayran Urla, İzmirlilerin tatil özgü en çok kamu tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek düşüncesince okunuşu genişlik sağlıklı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi yardımıyla her mevsim tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlıklı iye mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde iz saha Foça, olanca kadar temiz, berrak denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan nahiye içerisinde sandalye alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli ve tanınmayan eğlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda birleşik İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar